E-shop  |  Kontakty  |  Na stiahnutie  |  Mapa stránok  |  Prihlásenie    

O nás

Naša firma vznikla v roku 1992 a sídlila v Nitre. Po vybudovaní vlastných priestorov (dielne, sklady, kancelárie) bola presťahovaná do Veľkého Kýru, kde sídli dodnes. Zo začiatku sa venovala prevažne obchodnej činnosti v oblasti predaja čerpacej techniky ...

čítať viac

  Vykurovacia technika

  Vykurovacia technika Viessmann je zárukou vynikajúcej kvality čo pravidelne potvrdzujú aj výsledky nezávislých testov spoločnosti Stiftung Warentest. Heslom firmy Viessmann je komfortná, hospodárna a ekologická výroba tepla a jeho dodávka podľa potreby. Množstvom výnimočných vývojových prác a inovačných postupov firma Viessmann opakovane posúva hranice, čím sa radí medzi priekopníkov v danej oblasti.   

  Nízkoteplotné plynové kotly od 10,5 do 60 kW 


  Pre modernizáciu sa ponúkajú ako cenovo výhodné a efektívne riešenia plynové kotly Vitopend a Vitogas. Klasické hlbokoteplotné a nízkoteplotné kotly majú na rozdiel od starých zariadení tú výhodu, že ich prevádzka je riadená ekvitermicky. 

  Zatiaľ čo staršie kotly je nutné prevádzkovať vždy s konštantne vysokou teplotou kotlovej vody do 90°C, teplota kotlovej vody sa u plynového vykurovania Viessmann reguluje v závislosti na vonkajšej teplote.   

  Plynové kondenzačné kotly, 3,2 až 150 (900) kW 


  S kondenzačným plynovým kotlom vzhľadom k jeho efektivite a bezkonkurenčne vysokej účinnosti 98 percent pri premene zemného plynu na teplo aktívne prispieva k ochrane ovzdušia a životného prostredia. Ponúkané plynové kondenzačné kotly majú v sebe budúcnosť už zabudovanú. 

  Vďaka regulácii Lambda Pro Control sa naše plynové kondenzačné kotly automaticky nastavujú na všetky druhy plynu - vrátane prímesi bioplynu. Tým na celej čiare spĺňajú dopyt po vykurovacích technológiách, ktoré šetria zdroje.   

  Solárne systémy 


  Solárne termické kolektory sú ideálnym doplnením každého vykurovacieho systému a pomáhajú trvalo chrániť zásoby paliva. S vysoko efektívnymi slnečnými kolektormi Viessmann je možné pokryť až 35% ročnej spotreby energie na prípravu pitnej vody a vykurovania. Či už začínate s novým kondenzačným vykurovaním na plyn, vykurovacím systémom na drevo alebo tepelným čerpadlom - všetky zariadenia sú dimenzované na kombináciu so solárnou technikou. 

  Viessmann je jedným z popredných európskych výrobcov solárno-termických zariadení a môže sa oprieť o viac ako 30-ročné skúsenosti v tejto oblasti.   

  Bytový vetrací systém 


  Kvalita vzduchu ovplyvňuje vo veľkej miere kvalitu nášho bývania a života. Preto sa nedá upustiť od dostatočnej výmeny vzduchu. Moderné bytové koncepcie tomu však bránia. Sú projektované tak, aby boli čo najtesnejšie a bránili tak predovšetkým strate tepla. Systém vetrania bytu Vitovent 300 vytvorí v miestnosti príjemné zdravé ovzdušie, bez toho aby sa plytvalo energiou.