E-shop  |  Kontakty  |  Na stiahnutie  |  Mapa stránok  |  Prihlásenie    

O nás

Naša firma vznikla v roku 1992 a sídlila v Nitre. Po vybudovaní vlastných priestorov (dielne, sklady, kancelárie) bola presťahovaná do Veľkého Kýru, kde sídli dodnes. Zo začiatku sa venovala prevažne obchodnej činnosti v oblasti predaja čerpacej techniky ...

čítať viac

Výroba ATS-FATS

Firma v roku 1999 zahájila výrobu Automatických tlakových staníc s označením FATS
Ako predajca a servisný partner čepadiel GRUNDFOS, ich začala používať a dodnes aj používa pri výrobe týchto automatických tlakových staníc. 
V roku 2000 automatické tlakové stanice FATS získali Certifikát Technickej inšpekcie SR a v roku 2001 firma získala aj „Zlatú plaketu“ na výstave RACIOENERGIA v Bratislave za výrobok FATS.
Automatické tlakové stanice sú určené pre čerpanie a zvyšovanie tlaku v obytných, administratívnych budovách, domoch, v nemocniciach alebo v iných priemyselných objektoch ako aj pre zásobovanie vodou obcí alebo napr.aj golfových ihrísk. 
Doteraz sú namontované v mnohých priemyselných parkoch ako napr. Kechnec pri Košiciach, KIA Žilina, SAMSUNG Voderady, golfové ihriská pri Báči, Rajci, Tále a mnohé ďalšie objekty.

Automatické tlakové stanice sa vyrábajú s technickými parametrami:
  • čerpané množstvo do 750 m3/h
  • dopravná výška do 16 bar
  • počet čerpadiel 1-4
  • čerpané médium: pitná voda, chladiaca a požiarna voda.
Komunikačný softvare je v slovenskom jazyku a je vždy prispôsobený požiadavkám odberateľa. Je možné vyhovieť aj špeciálnym požiadavkám.
Tieto tlakové stanice sú plnoautomatické s použitím čerpadiel GRUNDFOS rady: CR, CRE, CRN, CHI a CHIE. Automatické tlakové stanice je možné vyrobiť aj s ponornými čerpadlami. 
Každé čerpadlo je vybavené spätnou klapkou a z oboch strán uzatváracou armatúrou. 
Manometer a tlakový snímač sú na spoločnom výtlaku. 
Riadiacou jednotkou je mikroprocesor SIEMENS alebo priamo frekvenčný menič DANFOSS. 
Materiálové prevedenie sacieho a výtlačného potrubia je z nehrdzavejúcej ocele. 
Stanice sú dodávané bez membránovej tlakovej nádoby. 
Uvedenie automatických tlakových staníc FATS do prevádzky vykonáva naša firma bezplatne na celom území SR.   

Prevedenie ATS FATS:


FATS-LOSN - riadiaca jednotka SIEMENS + snímač tlaku 

2-4 čerpadlá rovnakého aj rôzneho výkonu, kaskádne spínanie. 
Čerpadlá spúšťané kaskádne podľa množstva odberu vody, pričom regulovateľnou veličinou je tlak v systéme a spoločnom výtlaku čerpadiel. Riadiaci systém SIEMENS zabezpečuje  pravidelné striedanie čerpadiel pri prekročení rozdielu v odbehnutých hodinách o 1 hodinu.   

FATS-LOPL - riadiaca jednotka SIEMENS + plaváky  

2-6 čerpadlá rovnakého aj rôzneho výkonu spínané podla výšky hladiny v nádži. Čerpadlá sú striedané podla ubehnutých hodín a spínané podla výšky hladiny.   

FATS-FMD - riadiaca jednotka fr.menič DANFOS + snímač tlaku 

2-4 čerpadlá rovnakého aj rôzneho výkonu, 1 ks menič kmitočtu je zabudovaný v rozvádzači. 
Čerpadlá sú spúšťané kaskádne podľa množstva odberu vody, pričom regulovanou veličinou je tlak v systéme meraný na spoločnom výtlaku čerpadiel. Najskôr sa zapne prvé čerpadlo, postupne sa mu zvyšujú otáčky až na maximum, ak to nestačí spustí sa ďalšie čerpadlo a na prvom sa nastavia otáčky zodpovedajúce minimálnemu výkonu jedného čerpadla. 
Potom sa postup opakuje aj pre tretí a štvrtý stupeň kaskády. Opačný postup nastáva pri prekročení požadovanej hodnoty tlaku. Systém strieda čerpadlá pri každom vypnutí všetkých čerpadiel pri prekročení rozdielu v odbehnutých hodinách o 1 hodinu. Stanica vždy pracuje v automatickom režime.